Co znamená milovat

Milovat! Proč tak často užíváme tohoto slova, aniž bychom si dokázali představit či uvědomit co vlastně znamená? Naše neznalost ostatní zraňuje. Není to jen něco víc než mít rád. Je to cit, který nikdo nedokáže přesně popsat. Každý si pod tím představí trošku něco jiného.

V tom je právě kámen úrazu. Jeden si myslí, že milovat je odevzdat se druhému človeku, věřit mu, dát mu svou duši, své tělo, svůj čas a být za to rád. Nikdy jej nezradit.

Přitom druhý věří v něco jiného a říká: "Miluji tě". Kde je tedy pravda?

Co je ideál slova milovat... Lásku dávat a hodně za ni získávat, říci tomu druhému co k němu opravdu cítíte, než bude pozdě. I kdyby se celý svět k vám točil zády, musíte vydržet a hrát se Vaší láskou. Protože láska je ta největší bolest na světě, ale zároveň ten nejnádhernější pocit, že jsi milován.

Láska je to nejkrásnější, co človek muže získat, láska je to nejkrutější, co muže človek ztratit. Proto hledej všude, projdi svět křížem krážem, zvon u každého domu i krámku a ptej se jen na lásku! Až ji najdeš, tak si ji braň a hlídej jak nejlíp umíš... protože ztratit ji dokáže každý, ale jen málokdo ji dokáže ubránit.

Nikdy nezapomeňte na svou lásku, i když si říkáte, že na ni stále myslíte. Dříve než v pokušení koukněte po jiném nebo jiné zamyslete se, co ve Vaší lásce všechno máte a co vše riskujete. Nezahazujte cit, který by vám vydržel na věky, pro jeden krátký okamžik.


Hodnocení: 2.5 z 5 (2x)
- pouze pro registrované (přihlášené)