Básničky - vyznání lásky

setříděno podle uveřejnění, hodnocení

temné noci

Autor: caspy®

V noci nespím, jen bdím a přemýšlím, Na budoucnost myslím a o nás sním.

Pomalu ale jistě mě přemáhá splín, ptám se sám sebe, jestli dotýkat se tě ještě smím. Bez tebe nemohu spát a připadám si sám, jsou to jen temné noc,i co nezvládám. Chybí...

zvládnout pár zázraků

Autor: Žirafka®

Na chvíli mít tu moc zvládnout pár zázraků, napsala bych pro Tebe červánkem do mraků, že tebe miluji, vryla bych do nebe, ať všichni vidí, že žiji jen pro Tebe.

Večer bych pohrála si s tou hvězdnou oblohou, poskládala jen pár hvězd v souhvězdí...

obraz s dívkou

Autor: greatpedro®

Vím, je to sen, ten spoustu let mám, je v něm obraz, co objímá rám, plátno sluncem září, tu dokonalost znám, olej s dívkou půvabnou v tom snu vídám.

Hra světla a stínů, to jen štětec maloval, svými tahy, tou rukou, barvám příběh dal, s citem...

neznámá

Autor: anonym

Jsi hebká jako poupě rosou smáčené, růže mezi plevelem průměrnosti obklopené.

Světle vlasy proud větru hladí, tajemné oči do noci svítí, v mém snu žhavost slzy chladí, když mé rty tvůj polibek cítí. Jsi mi tak blízká a přece tě neznám...

vyznání od prokletého básníka

Autor: pedro citron®

Tam za sbírkou plnou básní a ještě o kus dál žije prokletý básník, co verše své jen psal za sílu svých svalů duši citlivou schoval byla křehká jako sklo pečlivě ji hlídal.

Zasněný spíš jako blázen lidem připadal hlavu v oblacích nic kolem sebe...

tvůj úsměv

Autor: greatpedro®

Jak jsi krásná, když se tvoje tvář směje září jako slunce a na duši z toho hřeje to teplo sálá a ostych jako led taje srdce pookřálo a ódy na lásku pěje.

Po nitkách té záře jako ve snu za noci kráčím jdu v jeho stopách, jak hřeje, o tvé kráse...

jenom on

Autor: hanie®

Jenom on – mi vrátí úsměv na tváři, jenom on – mou duši rozzáří.

Jenom on – je to, co mi v životě chybělo, jenom on – je to nejkrásnější, co mě potkalo. Jenom on – jsou dvě slůvka tajemná, jenom on – jsou dvě slůvka kouzelná. Jenom on – je to,...

jsi jako vánek

Autor: zamilovaná/neštastná®

Jsi jako vánek co něžně tvář mou pohladí, jsi jako noc která svůj závoj tmy na oblohu položí, jsi jako kapka deště co všechnu mou tíhu z těla mi směje, jsi ten kdo mě rozpláče ale i rozesměje, jsi ten co někdy v noci upustí mě, ale i ten co?

...

miluji tě (2)

Autor: anonym

Když jsem tě poprvé potkal na první pohled jsem se do tebe zamiloval Byla to láska jako trám byl jsem rád že tebe mám Když v noci usínám tvé jméno po nocích volám, že chybíš mi strašně moc když příjde zase noc Ležím stále sám a jen tebe v hlavě mám Když?

...

představ si

Autor: cůla®

Představ si, že jsi venku a prší.

Každá kapka která spadne na Tvé tělo je můj polibek a kousek mojí lásky. Když, už budeš úplně promáčený pořád nebudeš vědět. Jak moc Tě Miluji! Protože i ta největší bouřka na Světě by totiž neměla tolik kapek. Aby...